16 maj 2023

Dachowanie aut

fot. KPP w Piszu
W deszczowy poniedziałek, na drogach powiatu piskiego, doszło aż do trzech zdarzeń drogowych zakończonych dachowaniem aut. Wszystko przez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście żadna osoba nie została poszkodowana. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drogach.
REKLAMA

W deszczowy poniedziałek (15 maja br.) w powiecie piskim doszło do trzech kolizji, które skończyły się dachowaniem aut. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce po godz. 15.00 na trasie Pisz- Jeże. Kierujący samochodem marki Renault Laguna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. Renault kierował 34-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna jechał sam.

Przed godz. 17.00 w miejscowości Dąbrówka, w gminie Orzysz, dachował samochód marki BMW. 40-letni kierowca zjechał do przydrożnego rowu chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną.

Niespełna pół godziny później w okolicach Rucianego – Nidy na drodze wojewódzkiej nr 610 dachował samochód marki Mercedes. 36-letnia kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i straciła panowanie nad autem. Skończyło się dachowaniem. Kobieta podróżowała sama.

W poniedziałkowych zdarzeniach drogowych na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze.

(asz)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pisz
19.3°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 20:51
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu

kiedy
2023-06-08 20:00
miejsce
Resort Złota Łania, Wiartel,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-02 18:00
miejsce
Resort Złota Łania, Wiartel,...
wstęp biletowany