5 październik 2022

Jechał samochodem pomimo orzeczonych czterech zakazów prowadzenia pojazdów

zdjęcie: Jechał samochodem pomimo orzeczonych czterech zakazów prowadzenia pojazdów / pixabay/3978839
Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota. Kierował nim 28-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna ten kilka dni temu miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się, że jest to już jego czwarty obowiązujący go zakaz, który złamał już po raz kolejny. Niestosowanie się do orzeczonych środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

We wtorek (4 października br.) przed godz. 11.00 na trasie Pisz- Borki policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota. Kierował nim 28-letni mieszkaniec piskiej gminy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydany mu został niespełna miesiąc temu przez Sąd Rejonowy w Piszu i obowiązuje go przez okres najbliższych 6 lat. Okazało się jednak, że nie jest to jedyny obowiązujący go zakaz. Na swoim koncie ma już 4 zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które złamał już po raz kolejny. Niestosowanie się do orzeczonych środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego dnia po godz. 17.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Kierowca ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Oznacza to, że popełnił wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł, a maksymalnie do 30 000 zł. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3.

2024-04-06 18:00
Hala widowiskowo-sportowa przy...