11 wrzesień 2020

Kierowca opla spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

fot. KPP w Piszu
Policjanci z Białej Piskiej zatrzymali 50-letniego kierowcę opla, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Kierujący miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Rucianem – Nidzie funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów i motorowerzystę, który miał blisko 3 promile. W Piszu kierowca renault potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała poważniejszych obrażeń.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek (10 września br.) około godz. 17.00 policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację, że w centrum miasta doszło do kolizji drogowej.

Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko jeden pojazd marki Toyota. Okazało się, że w samochód ten uderzył opel, który odjechał z miejsca zdarzenia. Na podstawie relacji świadków policjanci ustalili do kogo należał opisany pojazd marki Opel Zafira. Właścicielem był 50-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.

Patrol sprawdził teren miasta w poszukiwaniu tego auta, a następnie pojechał do miejsca zamieszkania właściciela. To właśnie tam policjanci zauważyli mężczyznę, który wysiadał z opla. Wyraźnie chwiał się na nogach i nie mógł utrzymać równowagi. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy 50-latek przyznał się do tego, że kilka minut wcześniej w Białej Piskiej cofając uderzył w jakiś samochód.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 50-letni kierowca opla ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec gminy Biała Piska będzie odpowiadał za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjantów tego dnia na drogach powiatu piskiego. Na terenie gminy Ruciane – Nida w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później ten sam patrol zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 30-letniego mieszkańca gminy Ruciane – Nida wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Po godz. 18.00 policjanci piskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Klementowskiego w Piszu.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Clio, 23-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, jechał w kierunku szpitala. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierowca renault potrącił na przejściu dla pieszych 52-letnią mieszkankę Pisza lewą stroną swojego auta. Kobieta upadła na jezdnię. Zabrana została do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznała jedynie ogólnych potłuczeń.

Kierowca renault był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa skierowana zostanie do sądu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu