8 kwiecień 2024

Miał zarobić, a stracił prawie 400 000 zł

zdjęcie: Miał zarobić, a stracił prawie 400 000  zł / pixabay/163475
Kolejny mieszkaniec powiatu piskiego dał się oszukać. Chciał łatwo zarobić, a stracił 95 000 euro. Zainstalował aplikację Blkfen za pośrednictwem, której miał się kontaktować z konsultantem oraz obserwować swoje zyski. Pokrzywdzony dokonał czterech przelewów na konto w Chinach. Jego zyski diametralnie rosły. Kiedy postanowił wypłacić pieniądze okazało się, że ma problem z ich odzyskaniem. Sprawę oszustwa zgłosił na policję. Oszukanych w ten sposób osób jest prawdopodobnie więcej.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszedł 60-letni mieszkaniec powiatu piskiego, który poinformował, że został oszukany. Zainwestował prawie 400 000 zł, a teraz ma problem z ich odzyskaniem.

Mężczyzna powiedział policjantom, że zainstalował aplikację Blkfen za pośrednictwem, której miał się kontaktować z konsultantem oraz na bieżąco śledzić swoje zyski. Pokrzywdzony dokonał czterech przelewów na łączną kwotę 95 000 euro. Pieniądze przelewał na konto w Chinach. Kiedy postanowił wypłacić pieniądze okazało się, że są z tym duże problemy i na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Zgłaszający dodał, że z tego co jest mu wiadomo, więcej osób zostało oszukanych w ten sam sposób.

Po raz kolejny policjanci przypominają, by zachować zdrowy rozsądek i nie instalować żadnych nieznanych aplikacji. Do tego możliwość łatwego zarobku od razu powinna wzbudzić obawę, że jest to oszustwo. Niestety pomimo policyjnych apeli, ostrzeżeń i komunikatów medialnych, wciąż są osoby, które liczą na łatwy zarobek i dają się oszukać tracąc tak duże sumy pieniędzy.