7 wrzesień 2020

Napadli na pokrzywdzonego zabierając mu torbę z zakupami wartości 30 złotych

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Pisza w wieku od 29 do 37 lat podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z bloków na terenie Pisza, kiedy to pokrzywdzony wracał z pracy. Sprawcy napadli go i dotkliwie pobili zabierając mu torbę z zakupami wartości 30 złotych. Zatrzymanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek (3 września br.) przed godz. 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pokrzywdzonego, że został on napadnięty przez trzech mężczyzn, którzy uciekli i zabrali mu torbę z zakupami. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z bloków na terenie Pisza.

Funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego w jego mieszkaniu. Mężczyzna miał widoczne ślady pobicia. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że kiedy wracał z pracy na klatce schodowej został napadnięty przez trzech mężczyzn. Jeden z nich popchnął go. Kiedy się przewrócił zaczęli go kopać po głowie, a następnie zabrali mu torbę z zakupami i uciekli. W reklamówce było kilka butelek z napojami, papierosy oraz słoik gulaszu. Łączna wartość tych produktów to kwota 30 złotych.

Krótko po zgłoszeniu policyjne patrole zatrzymały trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. To mieszkańcy Pisza w wieku od 29 do 37 lat. Dwóch z nich znajdowało się pod działaniem alkoholu. Mężczyźni wszystkiemu zaprzeczali, choć przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli butelki ze skradzionymi napojami.

Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego wszyscy trzej usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec każdego z nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zobowiązując ich do stawiennictwa w piskiej komendzie raz w tygodniu. Dodatkowo mają orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym w jakiejkolwiek formie, w tym w sposób wyrażający agresję słowną i fizyczną oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Motyw działania sprawców będzie ustalany w toku prowadzonego śledztwa. Przestępstwo rozboju, popełnione przez trzech mieszkańców Pisza, zakwalifikowane zostało jako czyn mniejszej wagi. Oznacza to, że sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu