14 wrzesień 2020

Niebezpieczne zachowania motocyklistów na piskich drogach

fot. KPP w Piszu
Policjanci piskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej 3 motocyklistów, którzy stwarzali realne zagrożenie na drodze dla innych uczestników. Funkcjonariusze zmuszeni byli podjąć pościg za dwoma jednośladami, które nie zatrzymały się do kontroli drogowej. Motocykliści popełnili szereg wykroczeń drogowych, za które odpowiedzą przed sądem.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W piątek (11 września br.) przed południem policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeże zwrócili uwagę na dwóch motocyklistów jadących ze znaczną prędkością. Jeden z nich na przejściu dla pieszych wyprzedził samochód osobowy.

Policjanci postanowili zatrzymać jednoślady do kontroli drogowej. Jadąc za nimi funkcjonariusze wydawali im sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania się, ale bezskutecznie. Po drodze patrol zauważył stojący na poboczu pojazd marki Toyota. Okazało się, że jeden z uciekających motocyklistów uszkodził lusterko tego samochodu.

Jednoślady dojechały do Pisza. Tu na przejściu dla pieszych jeden z nich wyprzedził pojazd marki Toyota. Ostatecznie policjanci zatrzymali oba motocykle na ul. Grunwaldzkiej blokując im drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę.

Pojazdem marki Suzuki kierował 24-letni mieszkaniec Pułtuska. Funkcjonariusze zarzucili mu popełnienie następujących wykroczeń: wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Jeże-Pisz, brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej oraz zakrywanie tablic rejestracyjnych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy pomimo, że dokumentu tego nie miał przy sobie. W dalszej kolejności usłyszy też zarzut popełnienia przestępstwa niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Drugim motocyklistą okazał się 30-letni mieszkaniec Pułtuska. Mężczyzna usłyszał podobne zarzuty. Za swoją niebezpieczną jazdę obaj odpowiedzą przed sądem.

Trzeciego motocyklistę patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w niedzielę (13 września br.) przed południem. Jechał on ze znaczną prędkością na trasie Pisz-Orzysz. W miejscowości Szczechy Wielkie miał na liczniku 81 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowywanym, 30-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego, ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego kontro trafiło10 punktów karnych.

Podobne konsekwencje poniósł 38-letni mieszkaniec Giżycka kierujący pojazdem marki Chevrolet. W niedzielę po godz. 8.00 jechał przez Orzysz z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca ten także ukarany został przez policjantów mandatem, punktami karnymi i stracił prawo jazdy. A wszystko przez rażące naruszenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu