4 wrzesień 2020

O mały włos od tragedii na trasie Pisz-Orzysz

fot. KPP w Piszu
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Pisz-Orzysz, gdzie kierujący pojazdem marki Dacia zjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że został zmuszony do gwałtownego hamowania przez kierowcę pojazdu marki Hyundai, który wykonywał niebezpieczny manewr wyprzedzania innego auta. Funkcjonariusze ustalili już dane personalne kierowcy hyundaia. Poniesie on konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W czwartek (3 września br.) około godz. 13.00 policjanci piskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Pisz- Orzysz, gdzie pojazd marki Dacia zjechał do przydrożnego rowu.

Funkcjonariusze w rozmowie z kierowcą pojazdu marki Dacia oraz świadkami ustalili, że do zdarzenia przyczynił się kierujący samochodem marki Hyundai. Jadąc z naprzeciwka wykonywał on niebezpieczny manewr wyprzedzania innych aut. Kierujący dacią, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z hyundaiem, zmuszony był do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze drogi. Tam wjechał w dziurę, stracił panowanie nad swoim autem i ostatecznie zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierowca hyundaia odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Orzysza. Policjanci ustalili już jego dane personalne. Poniesie on konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się także kierowca pojazdu marki Honda, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania doszło w czwartek (3 września br.) około godz. 22.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Obywatel poinformował oficera dyżurnego piskiej komendy, że na stację benzynową w Rucianem – Nidzie przyjechał samochód marki Honda. Wysiadło z niego trzech mężczyzn. Wszyscy prawdopodobnie pod działaniem alkoholu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca ledwo trzymał się na nogach wysiadając z auta.

Kilka minut później patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej. Samochodem marki Honda kierował 39-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida. Policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna ten jest nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drogach !!!!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu