28 kwiecień 2023

Piscy wodniacy gotowi na majówkę i sezon letni

fot. KPP w Piszu
Przed nami długi majowy weekend. Wielu mieszkańców naszego powiatu oraz turystów spędzi ten czas wypoczywając na wodzie. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwali policyjni wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. To funkcjonariusze przygotowani teoretycznie i praktycznie do pełnienia służby na akwenach. Mają do dyspozycji trzy łodzie, którymi pływać będą po jeziorach w gminie Pisz, Ruciane- Nida i Orzysz. W razie potrzeby policyjni wodniacy pomogą, ale także zareagują i wyciągną konsekwencje wobec osób zachowujących się nieodpowiedzialnie i brawurowo. Wypoczywajmy rozsądnie!

Długi majowy weekend to czas, kiedy policyjni wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Piszu są już przygotowani do sezonu i rozpoczynają służby na wodach powiatu piskiego. Na chwilę obecną mamy trzech wykwalifikowanych wodniaków. W maju kolejnych trzech zdobędzie stosowne uprawnienia.

Policjanci pełniący służby na wodach powiatu piskiego mają w tym sezonie do dyspozycji trzy łodzie. Po jeziorze Roś, jez. Seksty, jez. Śniardwy, Kanale Jeglińskim i rzece Pisie będzie pływała policyjna łódź SPORTIS obsługiwana przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Taką samą jednostką będą pływali wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie po jeziorze Nidzkim, jez. Guziance Dużej, jez. Guziance Wielkiej i Bełdanach. Wodniacy z Komisariatu Policji w Orzyszu mają do dyspozycji łódź PARKER RIB, którą będą pływali po jeziorze Orzysz i Wierzbińskim.

Wodniaków z powiatu piskiego będą wspierali przedstawiciele różnych służb. Oznacza, to że policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na naszych wodach razem z: MOPR Łupki, PSP Pisz, Stowarzyszenie „PODWODNIK”, Straż Leśna, Straż Rybacka.

Policyjne patrole wodne będą dbały o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodzie i nad wodą, a w razie potrzeby będą pomagały w trudnych sytuacjach. Funkcjonariusze będą też reagowali w sytuacjach łamania prawa, zachowań brawurowych i nieodpowiedzialnych. Już dziś wodniacy przypominają, że najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń na wodzie jest ALKOHOL. Nie zapominajmy o tym i wypoczywajmy z rozsądkiem!