31 maj 2023

zdjęcie: Policyjny dozór połączony z zakazem zbliżania się do żony i nakazem opuszczenia mieszkania / pixabay/4207549
Orzyscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Do przemocy w tej rodzinie dochodziło od 10 lat. W tym czasie sprawca wyzywał małżonkę, poniżał ją, groził jej popełnieniem samobójstwa, a do tego popychał ją, ściskał za ręce i szyję. Mieszkaniec Orzysza objęty został policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania i kontaktowania się z żoną oraz zobowiązany został do natychmiastowego opuszczenia mieszkania. Za znęcanie się nad małżonką grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu w niedzielę (28 maja br.) otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta o tym, że mąż od 10 już lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego męża zgłaszającej podejrzanego o popełnienia przestępstwa znęcania.

Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu, wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał małżonkę, ciągle ją niepokoił, groził popełnieniem samobójstwa oraz groził jej pozbawieniem życia. Do tego popychał ją, ściskał za ręce oraz łapał za szyję. 41-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

Decyzją prokuratora 41-latek objęty został policyjnym dozorem. Ma obowiązek stawiennictwa w Komisariacie Policji w Orzyszu raz w tygodniu. Do tego ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 15 m, zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z nią i obowiązek powstrzymywania się od alkoholu. Zobowiązany też został do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania na okres 3 miesięcy. Swoje rzeczy mógł zabrać w asyście policjantów.

Za znęcanie się na żoną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.