22 maj 2020

Ukradł rodzicom bony towarowe wartości 2000 złotych. Kupił za to alkohol

fot. KPP w Piszu
Zarzut kradzieży dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe w postaci bonów towarowych usłyszał 34-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten zabrał bony o wartości 2000 złotych swoim rodzicom. Pokrzywdzeni zgłosili to na policję. Przestępstwo popełnione przez 34-latka zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1166
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do piskiej komendy zgłosiło się małżeństwo z Pisza, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży popełnionej na ich szkodę przez syna.

Jak ustalili śledczy 34-letni syn ukradł pokrzywdzonym bony towarowe, które otrzymywali z zakładu pracy. Talony o wartości 2000 złotych ukryli w wazonie z kwiatami. Chcieli je wykorzystać na zakupy w terminie późniejszym. Tymczasem okazało się, że ich tam już nie ma. Sami ustalili też, że jakiś czas temu ich syn robił zakupy w piskim markecie płacąc bonami, co potwierdziło ich przypuszczenia. Pokrzywdzeni złożyli zatem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ich syna.

Piscy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Mężczyzna znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy potwierdzili informację, że mężczyzna ten robił zakupy w markecie płacąc bonami towarowymi. Na zapisie monitoringu widać 34-latka, który kupił alkohol płacąc bonami. W ten sposób wydał 2000 złotych.

Po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał zarzut kradzieży dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe w postaci bonów towarowych wartości 2000 złotych na szkodę rodziców, a następnie wykorzystał je w piskim markecie kupując za to alkohol.

Za popełnienie tego przestępstwa 34-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1166
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu