18 maj 2023

Z ulic Pisza zniknęła jedna z hulajnóg elektrycznych. Odnaleziona została w prywatnym garażu

zdjęcie: Z ulic Pisza zniknęła jedna z hulajnóg elektrycznych. Odnaleziona została w prywatnym garażu / pixabay/7603133
Od początku maja na terenie Pisza można wypożyczyć hulajnogę elektryczną. Cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że pojazdy te pozostawiane na chodnikach są monitorowane przez operatora i bardzo łatwo namierzyć ich lokalizację nawet w przypadku kradzieży. Jedna z nich zniknęła z ulic Pisza. Odnaleziona została w prywatnym garażu. Za jej przywłaszczenie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Z początkiem maja tego roku w Piszu ruszyła wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. Nie wszyscy mieszkańcy są przyzwyczajeni do widoku tych pojazdów pozostawionych „bezpańsko” na chodnikach. Oczywiście mają one swojego właściciela, który odpowiada m.in. za ich stan techniczny oraz ładowanie tych pojazdów. Operator ma też możliwość zlokalizowania każdej hulajnogi i na bieżąco monitoruje ich położenie. Niestety jedna z nich zniknęła z naszych ulic. Ich właściciel ustalił, że zamknięta ona została w prywatnym garażu na terenie Pisza. O jej odzyskanie poprosił piską policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, weszli do wskazanego garażu, gdzie stała hulajnoga elektryczna należąca do zgłaszającego. Jej wartość wycenił na kwotę 2000 zł.

Osobie, która przywłaszczyła hulajnogę grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku jej zniszczenia kara wzrasta do lat 5.

(asz)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pisz
19.3°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 20:51
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu

kiedy
2023-06-08 20:00
miejsce
Resort Złota Łania, Wiartel,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-02 18:00
miejsce
Resort Złota Łania, Wiartel,...
wstęp biletowany