29 lipiec 2020

Zaskakujący finał akcji „Nakręć się na pomaganie”

fot. KPP w Piszu
Czwarta edycja zbiórki nakrętek, rozkręcona przez dzielnicowego z Białej Piskiej- aspiranta Adama Trzonkowskiego, dobiegła końca. Zebraliśmy blisko 12 ton plastikowych korków. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza, ale także Hani z Ełku. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji, za wszelką pomoc i wsparcie. Dziewczynkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jesienią ubiegłego roku asp. Adam Trzonkowski- dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczął czwartą edycję zbiórki nakrętek pod hasłem „Nakręć się na pomaganie. Po raz drugi zbierał plastikowe korki z myślą o dwuletniej Poli z Pisza.

Pola Zielińska od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Rok temu przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. W lutym tego roku dziewczynka była ponownie operowana. Wszczepiono jej drugi implant ślimakowy. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Pola przechodzi obecnie intensywną rehabilitację. Uczestniczy m.in. w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzysta z wizyt u specjalistów. Jest bardzo pogodną dziewczynką.

Tegoroczna akcja zbiórki nakrętek dla Poli przerosła najśmielsze oczekiwania dzielnicowego oraz rodziców dziewczynki. Przedsięwzięcie rozkręcone przez „Nakrętkowego Mistrza Świata”, bo tak się mówi o Adamie, nabrało ogromnego rozgłosu. Worki z korkami przynosiły prywatne osoby oraz różne instytucje. Mnóstwo nakrętek przywozili żołnierze oraz szkoły. Do akcji włączyli się także funkcjonariusze służby więziennej oraz więźniowie. Paczki docierały także z zagranicy w tym od dzieci z polskiej szkoły w Szwecji. Wspólnymi siłami i udało się nazbierać blisko 12 ton nakrętek.

{PLAYER:158372}

W lipcu tego roku przyszedł czas na zakończenie akcji. Jej finał jest dość zaskakujący. Asp. Adam Trzonkowski oraz rodzice Poli zdecydowali, aby część zebranych nakrętek przekazać na leczenie Hani z Ełku. 9-miesięczna dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni- SMA1. Trwa zbiórka środków na jej terapię genową w Stanach Zjednoczonych.

Za wszystkie nakrętki zebrane w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”, za wszelką pomoc i wsparcie bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy. Dziewczynkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Dzielnicowy jesienią rusza z piątą edycją zbiórki nakrętek.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu