15 wrzesień 2020

Warmińsko-Mazurskie - sanepid: młodzież zakaża się na osiemnastkach

W woj. warmińsko-mazurskim służby sanitarne zanotowały nowe ogniska koronawirusa, które powstały na przyjęciach z okazji 18. urodzin – poinformował PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko powiedział PAP, że wśród zakażonych jest m.in. pielęgniarka ze szpitala w Ostródzie, która w ostatnim czasie brała udział we wspólnym przygotowywaniu potraw na dożynki.

"Niestety, zauważamy, że powstają ogniska zakażeń na wzór wesel, tym razem są to 18. urodziny. W jednej z takich imprez brało udział 50 osób, 5 z nich już ma potwierdzone zakażenie" – powiedział Dzisko.

Dodał, że w osiemnastkach uczestniczy młodzież z różnych klas i różnych szkół. "Co z tego, że w szkołach jest reżim sanitarny, jak po lekcjach młodzież spotyka się i imprezuje z kolegami z innych szkół?" – powiedział i zaapelował, by młodzi ludzie i ich rodzice "poważnie przemyśleli organizację w tym czasie takich imprez".

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano już zakażenia w ponad 25 szkołach i placówkach edukacyjnych. We wtorek na zdalne nauczanie przeszło m.in. LO IV w Olsztynie i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Do tradycyjnej nauki po kwarantannie we wtorek wrócili uczniowie II LO w Giżycku.

W sumie od początku pandemii w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 1098 przypadków zakażenia, zmarło 9 osób. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1243
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu