27 sierpień 2020

Warmińsko-mazurskie: ognisko koronawirusa po weselu w Bartoszycach - zakażenie u 23 osób

fot/https://www.facebook.com/101756711430937/photos/bc.Abpdl2dblc8fQqPK0MbZuzScLzZh0p95fv91tPmcXgKPZhwWuJGsHiMr3PZ8sF2or4_IlXOwhqDzKYrrXZxKD1UvCltDJonOT7hdGvsj0RKp6C8pP6IHn9Ujg9uTCkOnPPJeO_Ok-5tYA6e5F
Po weselu w Bartoszycach koronawirusem zakaziły się 23 osoby. W czwartek na Warmii i Mazurach odnotowano rekordowy dobowy przyrost zachorowań na Covid - w sumie 51 zakażeń - podały PAP w czwartek służby wojewody.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Jak poinformował PAP rzecznik wojewody Krzysztof Guzek w powiecie bartoszyckim odnotowano 27 zakażeń. Spośród nich 23 osoby zakaziły się na weselu.

"Miejscowy sanepid dociera do wszystkich kontaktów z uczestnikami wesela w Bartoszycach. Zakażeni to osoby w różnym wieku począwszy od dzieci aż po osoby starsze. Przechodzą zakażenie bezobjawowo. Przebywają w izolacji domowej" - powiedział PAP Krzysztof Guzek.

Wyjaśnił, że sanepid dociera do osób z tak zwanych kontaktów, by skierować je na kwarantannę. Jaka będzie ostateczna liczba osób na razie nie wiadomo- dodał.

Wskazał, że policja wraz z inspekcją sanitarną kontroluje jak przestrzegane są aktualne obostrzenia. Dotyczy to komunikacji miejskiej, dyskotek czy domów weselnych.

Wśród 51 nowych przypadków odnotowanych w czwartek są kolejne osoby po zakażeniu w gabinecie kosmetycznym w powiecie kętrzyńskim, gdzie na kwarantannę skierowano 90 osób. To również powracający z letniego wypoczynku: w kraju i zagranicą, w tym z Turcji.

Służby wojewody poinformowały także o śmierci osoby zakażonej na COVID. To 79-letnia mieszkanka Olsztyna, która zmarła w szpitalu w Grudziądzu. Miała choroby współistniejące. Jest ona 8. ofiarą śmiertelną koronawirusa na Warmii i Mazurach.

Na Warmii i Mazurach łącznie do tej pory odnotowano 835 zakażeń. Wyzdrowiało 366 osób. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1387
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu